HSK Ledy

KŁADKA PIESZA W JAWORNIKU

  • Kładka piesza w Jaworniku

W Jaworniku, nad ruchliwą trasą Kraków-Zakopane wybudowana została kładka dla pieszych o niezwykłym kształcie. Konstrukcję tę stworzono z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa pieszych przekraczających słynną "Zakopiankę", dlatego też prawidłowe oświetlenie całego ciągu komunikacyjnego było kluczowym zadaniem. Firma HSK LEDY podjęła się wyprodukowania oświetlenia LED do tego projektu.  

W projekcie użyto opraw wykonanych specjalnie na potrzeby tego zamówienia: moduły LED umieszczono w tubach poliwęglanowych uniemożliwiających dewastację i zapewniających szczelność spełniającą wymogi dla oświetlenia zewnętrznego. Umieszczenie opraw pod odpowiednim kątem pozwoliło na asymetryczne ukierunkowanie  strumienia światła, a w efekcie uzyskanie rewelacyjnego, równomiernego oświetlenia podłoża i zniwelowanie ryzyka olśnienia osób przechodzących przez kładkę.  

Bezpieczeństwo i komfort pieszych idzie w tym projekcie w parze z bardzo wysoką efektywnością energetyczną zastosowanego rozwiązania. Zainstalowane oprawy charakteryzują się niezwykle niskim poborem prądu (15W). Wysoka efektywność zastosowanych opraw pozwoliła na uzyskanie natężenia oświetlenia wystarczającego nawet w trudnych warunkach atmosferycznych (mgła, padający śnieg) i obniżonej przejrzystości powietrza, co jest niezwykle ważne w polskim klimacie i lokalizacji oświetlenia nad drogą o bardzo wysokim natężeniu ruchu.