HSK Ledy
  • laboratorium fotometryczne
  • goniofotometr
  • goniofotometr

ZAKŁADOWE LABORATORIUM FOTOMETRYCZNE HSK LEDY
wyposażone jest w nowoczesny, w pełni zautomatyzowany sprzęt, umożliwiający prowadzenie wszystkich podstawowych pomiarów fotometrycznych i elektrycznych źródeł światła, opraw oświetleniowych, układów zasilających oraz sterujących.

  • GONIOFOTOMETR zainstalowany w 12-metrowej wielokomorowej ciemni optycznej służy do zdejmowania przestrzennych rozsyłów światłości opraw oświetleniowych. Na podstawie tego pomiaru podajemy w kartach katalogowych rzeczywiste wartości strumienia całkowitego naszych opraw, a także udostępniamy projektantom oświetlenia aktualne i wiarygodne pliki fotometryczne.
  • SFERY ULBRICHTA o średnicy 0,5m i 2,5m służą do określania strumienia całkowitego i charakterystyk spektralnych źródeł światła i opraw, co z jednej strony umożliwia nam bieżącą kontrolę dostaw komponentów, a z drugiej strony gwarantuje, że podawane przez nas parametry jakościowe opraw, a zwłaszcza współczynnik oddawania barw, w pełni odpowiadają rzeczywistości.
  • LUKSOMIERZ SONOPAN jest wykorzystywany do pomiarów oświetlenia w terenie, umożliwiając weryfikację projektów realizowanych z zastosowaniem opraw HSK LEDY.

Wyposażenie elektryczne obejmuje kalibrowane żródła prądu stałego i przemiennego oraz precyzyjny miernik mocy, zapewniający pomiary napięć, prądów oraz współczynnika mocy w zakresie od 1W do 1kW, co umożliwia kontrolę zasilaczy pod kątem spełniania zasadniczych wymagań stawianych sprzętowi oświetleniowemu. W zakresie pomiarów kompatybilności elektromagnetycznej i bezpieczeństwa fotobiologicznego korzystamy ze współpracy z akredytowanym Laboratorium Pomiarowym i Wzorcującym Instytutu Elektrotechniki w Międzylesiu, a w zakresie określania stopni ochrony obudów naszych opraw polegamy na pomiarach akredytowanego laboratorium ELTEST w Warszawie.

Ambicją laboratorium HSK LEDY jest dostarczanie odbiorcom naszego oświetlenia precyzyjnych i aktualnych danych naszych wyrobów, tak aby współpracujący z nami projektanci oświetlenia mieli komfort pracy na godnych zaufania danych fotometrycznych i elektrycznych.